Batıkent Kültür Spor Emek ve Barış Festivalinde

Ankara Batıkent’te AFSAD, Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Barış Derneği, Batıkent Kültürspor…

Ankara Batıkent’te AFSAD, Artvin Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Barış Derneği, Batıkent Kültürspor, Batıkent Kültür Eğitim Vakfı, Batıkent Halkevi, Deneme Sahnesi, Devrimci ‘78’liler Federasyonu, Eğitim Sen 2 No’lu Şube, Emekli-Sen
3 No’lu Şube, Karikatürcüler ve Mizahçılar Derneği, Kent Koop, Öv-Der, Özgür Tiyatro, 2 Temmuz Vakfı, PSAKD Yenimahalle Şubesi, Tiyatro Öteyüz, EMO Ankara Şube, MMO Ankara Şube, İMO Ankara Şube, DTP, EMEP, ÖDP, SHP, TKP’nin ortaklaşa düzenledikleri ücretsiz halk şenliği başladı.
İsmail Hakkı Tonguç parkında bir araya gelen düzenleyici ve katılımcılar buradan sloganlarla ilk etkinliğin yapılacağı Batıkent metrosuna yürüdü. Kortejde her düzenleyici kuruluşun birer bayrakla temsil edilmesi ve atılan sloganlarda birlik ve beraberlik vurgusunu yapılması dikkat çekti. Batıkent Metrosunda sonlanan festival yürüyüşünün ardından Batıkent Kültürspor yöneticisi Yaşar Çelebi festivali düzenleyen kuruluşlar adına yaptığı konuşmasında “Kafkaslar’ da emperyalist güçlerin oyununa, savaş naralarına, AKP’nin eliyle yürütülen ve halkı açlığa yoksulluğa mahkum eden IMF politikalarına, art arada gelen fahiş zamlara, halkımıza dayatılmak istenen popüler ve yoz kültüre karşı bir araya geldiklerini, Ergenekon davasıyla gündeme gelen devlet içindeki tüm karanlık ilişkilerin açığa çıkarılması, Kürt sorunun barışçıl çözümü ve Batıkent halkının kendi sorunlarını kendisinin tartıştığı ve çözüm bulduğu bir ortamın yaratılması için bu etkinlikler dizisini gerçekleştirmeye karar verdiklerini” anlattı.
Şeyh Bedrettin Destanı
Konuşmanın ardından Özgür Tiyatro ekibi Nâzım Hikmet’in Şeyh Bedrettin Destanı adlı eserini sundu. Dinletinin ardından ise “Unutturulanlar 2-Yeraltı Maden-İş Yeni Çeltek” Belgesel gösterimi yapıldı. 28Ağustos’a kadar sürecek festivalde sergilerden, uçurtma şenliğine, panellerden, futbol turnuvalarına, duvar boyamalarından, sokak tiyatrolarına kadar birçok etkinlik düzenlenecek. (Ankara/EVRENSEL)

Bugünün programı

“Dünyayı Verelim Çocuklara”
SERGI: “Barısa Çizgiler” (KARIKATÜRCÜLER VE MIZAHÇILAR DERNEGI) 15:00
Batıkent Metro son durak
UÇURTMA SENLIGI ve KARIKATÜR SERGISI: Bulusma 17:00
Adnan Kahveci Parkı
SÖYLESI: “Dünden Bugüne Muhalif Spor Anlayısı”, Metin Kurt ile
(BATIKENT KÜLTÜRSPOR)
Barış Işık

İlk yorum senden gelsin!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir